איזון דינאמי

איזון דינאמי – גל תעשיות

כמחלקה עצמאית וכחלק משלים למחלקת הציוד הסובב, חברת "גל-תעשיות" הקימה את המחלקה לאיזון דינאמי בשנת 2005, עם צעד זה נרכשה חברת "המאזן", שהייתה חברת האיזונים הראשונה בארץ, על כל ציודה, הידע ועובדיה המוכשרים. מחלקה זו מאגדת בתוכה ידע וניסיון שנצבר למעלה מ-35 שנים של איזון ציוד סובב לתעשייה.

במחלקה זו ניתן לאזן ציוד במשקל של עד 4,500 ק"ג, ובקוטר של עד 2,000 מ"מ, כגון : רוטורים למנועי חשמל, מאיצים, מפוחים, צירים, בוחשים, צנטריפוגות, מטחנות פטישים ועוד.

בנוסף, המחלקה נותנת שירות איזון נייד בשטח, לכל הציוד הסובב, ע"י מכשיר איזון נייד חדיש ומשוכלל.

מערכת מסתובבת נמצאת באיזון דינמי כאשר הסיבוב של הגופים אינו מייצר שום כוחות צנטריפוגליים. המערכת מסתובבת ללא צורך בכוחות חיצוניים למעט תמיכה של משקל העצמי של המערכת. כדי להגיע למצב כזה ישנה צורך לבצע איזון דינמי לגוף המסתובב. איזון של ציוד סובב הינו חשוב מאוד כדי להימנע מרעידות. במכונות תעשייתיים כמו טורבינות גז ומנועים חשמליים, רעידות יכולות לגרום לכשלים קטסטרופיים, כמו כן לרעש. איזון דינמי הוא הכרחי כמעט בכל מערכת של ציוד סובב ובסופו של דבר חוסך הרבה מאוד כסף באחזקה בלתי מתוכננת בגלל כשלים מרעידות ועומסי יתר על מסבים.

כל האיזונים נעשים ע"פ תקן בינלאומי ISO1940 לאיזון, המקביל לתו תקן 1115 של מכון התקנים הישראלי. כל מכונות האיזון מכוילות ומטופלות כל תקופה, ומאושרות ע"י היצרן.